K.O.S. - Jak to funguje


K. O. S. (komunitní obživa Slivenec)

 

je místo, kde seženeš potraviny a ekodrogerii

Bez Éček a chemie

(Ideálně BIO)

Bez marže

členská marže 5%

 

CO JE KOMUNITNÍ OBŽIVA

  • Provozovatelem obživy je Spolek K.O.S. Hlavním cílem spolku je obstarávání kvalitních potravin a dalších výrobků pro své členy. Co nejvíc lokálně, udržitelně, bezobalově, s  úctou k  dobře odvedené práci farmářů.
  • Spolek tvoří jeho členové, kteří se o prodejnu starají a využívají jeho plodů.
  • Členem spolku se může stát kdokoli, kdo splní podmínky členství.
  • Díky členským příspěvkům je obchod v chodu, bez nich se zastaví a zanikne.
  • Tyto příspěvky jsou využity na pokrytí veškerých provozních nákladů – nájem, platy zaměstnanců (prodávajících a provozního), energie, pokladní systém, účetní a další. Jelikož jsou provozní náklady uhrazeny tímto způsobem, umožňuje to ceny potravin a zboží držet na minimální možné částce (nákupní ceně) – z toho vyplývá, že již není potřeba vydělávat peníze na přirážkách (maržích) a generovat zisk z prodeje.

Členství

Členové spolku

  • odebírají zboží ve spolkovém obchodě K.O.S. za nákupní ceny

  • účastní se objednávek čerstvého zboží (mléčné výrobky, čerstvé těstoviny, sojové výrobky, zelenina, maso a uzeniny, atd.),
  • určují směřování obchodu a mohou se aktivně podílet na rozhodovacích procesech celého Spolku
  • přispívají svým dílem k finanční stabilitě obchodu
  • dbají o dobré jméno Spolku a přispívají k naplňování jeho poslání.

 

JEDNORÁZOVÝ VSTUPNÍ VKLAD

4000 Kč

(možné uhradit ve 2 splátkách)

VYTVÁŘÍ NÁŠ SKLAD

INDIVIDUÁLNÍ ČLENSTVÍ

550 Kč/měsíc

RODINNÉ ČLENSTVÍ

850 Kč/měsíc

K.O.S. v číslech

480 +
Položek
Členů
Prodavačů

KVALITNÍ POTRAVINY

Snažíme se pěstovat dobrý vztah k půdě a přírodě. Vážíme si těch, kteří to tak dělají a proto kde to jde upřednostňujeme BIO producenty.

BEZ OBALU

Nepřejeme si aby tu po nás zbyla pro naše děti a další generace kopa odpadů zasypaná hlínou a proto se snažíme co nejvíc potravin a surovin přiblížit našemu okolí bez zbytečného plastového obalu.

BEZ MARŽE

Členové spolku nakupují za VO ceny, tedy s marží 0%. Veřejnost nadále nakupuje jako dříve v Kosím zobu = s marží, pro ně se toho moc nemění.

SPOLEČNĚ

Obživu si zajišťujeme společně, pro nás a naše rodiny. Pomocí společných, koordinovaných nákupů. Vytváříme zároveň komunitu, kde se můžeme od sebe navzájem inspirovat, učit, předávat si zkušenosti, názory a nebo spolu jen tak pohovořit a pobýt.

EFEKTIVNĚ

Snažíme se podporovat lokální farmáře, BIO producenty a spolupracovat s nimi na přímo a zkracovat tak neefektivní dopravu.  Přemýšlíme nad tím od koho odebíráme, protože svými penězi mu dáváme signál, že je potřebný, že jsme spokojení a že ho tu do budoucna chceme.

AKTIVNĚ

Na rozdíl od klasické role zákazníka je tu prostor i pro aktivní zapojení do chodu KOSu. Každý z nás něco umí a může tím přispět k spokojenosti a rozvoji naší komunity.

Stanovy spolku nalezneš zde